• eTwinning - získali sme certifikát kvality Za realizáciu projektu!

• Vážená Veronika Šimkovičová (Základná škola Záhorská Ves),

blahoželáme Vám! Práve sme Vám udelili certifikát kvality za projekt Moja dedina, mesto - môj domov. My village, town- my home.

Tešíme sa z Vášho úspechu a dovoľujeme si Vám dať do pozornosti pripomienky / odporúčania hodnotiacej komisie.

Od šk. roka 2021/22 sa kritériá hodnotenia národných certifikátov kvality (NQL) posudzujú, v súlade s pokynmi bruselskej centrály eTwinning, prísnejšie a na niektoré sa kladie väčší dôraz ako dosiaľ.

• Slávnostné ukončenie školského roka

• Dňa 30. 6. 2022 z telocvične našej základnej školy bolo počuť plno potleskov a radosti.

Riaditeľka školy PaedDr. Ivica Pupiková zhodnotila školský rok a  poďakovala všetkým žiakom a učiteľom za vykonanú prácu. Žiakom a pedagógom sa prihovorila aj p. Annušová, poslankyňa obecného úradu. Pozvanie prijala aj p. Lucia Kňazeová-Beňová, predsedníčka ZRŠ.

Diplomy, knihy a darčeky odovzdali p. riaditeľka, p. zástupkyňa a triedni učitelia žiakom, ktorí úspešne reprezentovali našu školu a žiakom, ktorí dosiahli v tomto školskom roku vynikajúce výsledky.

Slávnostné ukončenie zavŕšila rozlúčka našich deviatakov, ktorí zaspievali pieseň Aj tak sme stále frajeri. Absolventi poďakovali všetkým pedagógom za vedomosti, prístup a  trpezlivosť, ktorú s nimi za tie roky mali.

Po rozlúčke sa žiaci rozišli do tried, kde ich čakala celoročná výplata – vysvedčenie. Teraz nás čaká dvojmesačný oddych, aby sme  načerpali nové sily do ďalšieho školského roka.

Všetkým žiakom, pedagógom a zamestnancom školy prajeme príjemné prázdniny!

Ana Filko

• Rozlúčka štvrtákov

• 29.6.2022 sa naši štvrtáci slávnostne rozlúčili s prvým stupňom. Pre pani učiteľky a žiakov prvého stupňa si pripravili krátky program v podobe pesničiek, divadielka a básničiek.

Stojíme tu v tejto chvíli,

aby sme sa rozlúčili.

Aby sme vám povedali,

ako sme vás radi mali.

Začali sme chodiť - do tej našej školy

keď sme ešte malí prváčikovia boli!

Ako rôčky ubiehali,

štvrtáci sa z nás už stali.

Trochu sme už podrástli!

Aj krídelká nám narástli.

Ale jedno dobre vieme,

povedať vám TOTO chceme!

Ku všetkému, čo nám treba

dali ste nám kúsok seba

v písmenkách, či abecede,

v každej jednej školskej vede!

Nie vždy sa nám chcelo učiť,

svoje hlávky trápiť, mučiť!

Nie vždy sme k vám boli milí!

Nuž prosíme vás v tejto chvíli:

Zabudnite teraz na to,

veď táto chvíľa stojí za to!

Teraz sme tu spolu s vami,

naše milé druhé mamy

a skôr než sa rozídeme

za všetko vám ĎAKUJEME!

Kvietok skromný prijmite,

Čo bolo zlé – odpustite!

Čaká na nás veľká zmena,

nová škola, nové mená!

Hoc z tejto školy odídeme,

spomienky si ponesieme!

To vám teraz sľúbime,

vždy sa radi vrátime.

Prajeme vám dobrých žiakov,

od prvákov po štvrtákov,

zdravie, šťastie, trpezlivosť,

to každému treba vždy dosť!

Dovidenia milá škola, zajtrajšok nás nový volá!

Nuž majte sa tu dobre všetci – učitelia, spolužiaci!

Mgr. Adriána Kiseľová

• Projekt o Zelenej Európe

• Žiaci 8. a 9. ročníka našej školy sa zapojili do rozvojového programu OZ Protect work, ktorý prepája formálne a neformálne vzdelávanie v školách a rozvíja životné zručnosti mladých ľudí zapájaním do projektovej činnosti a neformálneho vzdelávania.

V prvom kroku sme zisťovali, aké sú potreby rôznych skupín mladých ľudí, čo mladí ľudia potrebujú, počujú a aké informácie vyhľadávajú. Následne si mladí ľudia vyskúšali techniky neformálneho vzdelávania, diskutovali o témach dobrovoľníctvo, participácia a udržateľný životný štýl spojený s ekologickým myslením a environmentálnou gramotnosťou.

Výhody rozvojového programu pre mladých ľudí:

1. Nájdu parťáka, s ktorým budú robiť na vlastnom nápade/projekte

2. Naučia sa, ako urobiť vlastný žiacky/komunitný projekt a získajú nové zručnosti, ktoré ich posunú vpred

3. Prispejú k zmene vo svojom okolí/v škole a získajú šancu zlepšiť v škole/vo svojom prostredí to, čo by chceli

4. Získajú mentora, ktorý ich bude sprevádzať a motivovať k úspešnému výsledku a dosiahnutiu cieľa

5. Získajú certifikát, ktorý bude potvrdením o tom, čo si sa naučil vďaka programu Rozvoj zručností pre trh práce.

Mladých ľudí podporujeme v ich ďalšom rozvoji a pripravujeme ďalšie aktivity.

Mgr. Jana Báchorová