• Textová podstrana

• Úspechy v podaní žiakov základnej školy!

V radoch žiačok našej základnej školy sa ukrývajú hneď dve majsterky Slovenska v mažoretkovom športe. Laura Strečanská (V.A) súťažila v miniformácii a veľkej formácii junior za tím ELLA Malacky a stala sa hneď dvojnásobnou majsterkou Slovenska! Nina Nerádová (VIII.A) sa na Majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe v Hlohovci stala majsterkou našej republiky v kategórii sólo baton junior!

V rámci okresného kola MIDICOOL VOLLEY starších žiačok získala naša základná škola        3. miesto. Základnú školu reprezentovali Veronika Klasová, Viktória Olejková, Alica Vašinová (všetky VIII.A), Viktoriia HomovychLucia Nerádová (obe IX.A).

Vicemajstrom Slovenska v boxe vo vekovej kategórii starších žiakov do 44 kg sa stal žiak 7. ročníka Mário Galba!

Druhé miesto a postup medzi najlepšie kvarteto okresného kola Školského pohára v malom futbale mladších žiakov si vybojovali Daniel Očenáš (V.A), Radovan Karovič, Roman Karovič, Patrik Šarközy (všetci VI.A), Andrej Rehák, Boris Šimkovič, Mário Šušuk (všetci VI.B), Michal Malík Michael Marguš (obaja VII.A).

Dňa 10. marca 2022 sa v Kultúrnom dome v Stupave uskutočnilo obvodné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Naši recitátori si svojím prednesom vyslúžili od poroty dve ocenenia: Ema Nespalová získala 3. miesto v 1. kategórii (žiaci 2. - 4. ročníka) prednes prózy a Veronika Klasová sa umiestnila na 2. mieste v prednese prózy v 3. kategórii (žiaci 7. - 9. ročníka). Naši recitátori opäť raz dokázali, že sa v našej škole pestuje láska k pekne hovorenej reči a slovenskému jazyku.

Aj tento školský rok si žiaci našej školy na 1. aj 2. stupni ,,merali sily" svojimi znalosťami s ostatnými deťmi Slovenska vo vedomostnej súťaži Všetkovedko a Expert geniality show. Titul Všetkovedko si vyslúžili títo žiaci:

II. A – Pavol Kvalténi, Natália Ševcovová, Matúš Polaško

III. A – Mário Kočnár, Marko Bobák, Karin Hlúchová, Sofia Voltemarová

IV. A – Sabrina Danihelová, Richard Danihel

Titul Všetkovedkov učeň sa podarilo získať týmto žiakom:

II. A – Melánia Noseková, Sebastián Schwartz, Romana Maxianová

III. A – Emma Slezáková, Nicolas Karaba, Sebastian Pulmann, Martin Maxian, Filip Očenáš, Zara Grujbárová, Adam Karovič

Zo žiakov 2. stupňa sa v prvej štvrtine najúspešnejších riešiteľov umiestnila Veronika Poláková z V.A, účastnícky diplom si odniesli Rebeka Haviarová zo VI. A a Laura Sithová zo VI. B.

Dňa 1. apríla 2022 sa v Centre voľného času v Malackách uskutočnilo dlho očakávané okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. V II. kategórii v silnej konkurencii uspela a získala 3. miesto Laura Strečanská.

V piatok 8. apríla 2022 sa na multifunkčnom ihrisku v našej základnej školy uskutočnilo základné hracie kolo McDonald Cup. Naše družstvo v zložení Sebastián Schwartz (II.A), Marko Bobák, Zara Grujbárová, Mário Kočnár, Nikolas Malík, Filip Očenáš (všetci III.A), Fábio Ján Aľušík, Richard Danihel, Lukáš Demeter a Ema Nespalová (všetci IV.A) obsadilo napokon strieborný stupienok.

Historický úspech sme zaznamenali v rámci MINICOOL VOLLEY mladších žiakov. Po víťazstve v okresnom kole a následnom postupe z oblastného krajského finále sme sa dokázali kvalifikovať až medzi najlepšie okteto základných škôl do ďalekého Prešova! Za úspešnú a vzornú reprezentáciu našej základnej školy ďakujeme Patrikovi Šarközymu (VI.A), Borisovi Šimkovičovi (VI.B), Filipovi Kňazemu, Jakubovi Malíkovi a Michaelovi Margušovi (všetci VII.A).

V mesiaci apríl sa v našej základnej škole uskutočnil zber papiera. Všetky triedy spolu priniesli viac ako 3610 kg papiera! V rámci hodnotenia tried sa na 1. mieste umiestnili žiaci II.A triedy, ktorí priniesli spoločne až 677,95 kg papiera. Strieborný stupienok obsadili žiaci IV. A triedy (520,65 kg) a najmladší, no zato veľmi usilovní žiaci z I. B triedy obsadili 3. miesto (447,7 kg).

Najlepší jednotlivec pochádza taktiež z víťazného kolektívu. Stala sa ním žiačka II.A triedy Ninka Gerenčerová, ktorá priniesla 400,65 kg. Trojicu najlepších dopĺňa Sabrina Danihelová (329,75 kg) a Andrea Tomášková (228,85 kg).

Slávnostné udelenie ocenení 13. ročníka celoslovenskej súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva, registrovanej na MŠVVaŠ SR, sa konalo 29. apríla 2022 v Dome Matice slovenskej v Nitre. Výhercov čakali nielen vecné ceny, ale aj kultúrny program ZUŠ Rosinského v Nitre, predstavenie vybraných víťazných prác a samostatná výstava z ich prác. Sponzor podujatia Diecézne múzeum v Nitre zase pozvaným výhercom otvorilo brány svojich expozícií. Návštevníci, najmä zo vzdialenejších kútov Slovenska, tak aj priamo spoznali veľkomoravskú históriu, ktorá v meste Nitra na nich dýcha z každého svojho zákutia. Sme pyšní na našich žiakov a pedagógov za skutočnosť, že naša škola bola úspešná v tejto celoslovenskej súťaži. V literárnej časti získali: 1. miesto - Ninka Nerádová (VIII.A) a 3. miesto - Danko Vaniš (VII.A)!

Počas prvého májového týždňa prebehlo krajské finále súťaže v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku Jazykový kvet, do ktorého postúpil zo semifinálových kôl aj žiak našej školy Nikolas Mikulka (V.A). Nikolas sa v krajskom finále umiestnil na úžasnom prvom mieste a našu školu reprezentoval aj na celoslovenskom finále v Nitre, na ktorom získal skvelé 4. miesto!

V pondelok 16. mája 2022 sa na miestnej základnej škole Záhorácka v Malackách konal štvorboj mladších žiačok a žiakov. Dovedna 8 základných škôl z okresu Malacky vyslalo do boja takmer 80 súťažiacich, medzi ktorými nechýbali ani žiaci našej základnej školy. Dievčenskú zostavu tvorili Viktória Kňazeová (VI.A), Ivana Balážová, Laura Sithová (obe VI.B) Viktoriia Homovych (IX.A). Žiačky súťažili v behu na 60 m a 600 m, skoku do diaľky a hode kriketkou. Mužské kvarteto nastúpilo v zložení Boris Šimkovič, Andrej Rehák (obaja VI.B), Filip Kňaze a Jakub Malík (obaja VIII.A). Chlapci súťažili v rovnakých disciplínach ako dievčatá, jediným rozdielom bol záverečný beh na 1000 m. Za zmienku stojí umiestnenie našich chlapcov v prvej desiatke v rámci bežeckých disciplín.

V utorok 17. mája 2022 sa žiaci 4. a 5. ročníka zúčastnili okresného kola florbalovej súťaže SUPER FLORBAL DETI v neďalekých Malackách. Poďakovanie za reprezentáciu a gratulácia za zisk 3. miesta patrí Jánovi Fábiovi Aľušíkovi, Richardovi Danihelovi, Šimonovi Darážovi, Lukášovi Demeterovi (všetci IV.A), Martinovi Bušovi, Markovi Alexovi KorychoviLukášovi Šarközymu (všetci V.A).

V dňoch 21. a 22.5. 2022 sa konal v Devínskej Novej Vsi Medzinárodný turnaj olympijských nádejí v boxe. Žiak našej školy Mário Galba (VII.A) získal vo svojej kategórii krásne 1. miesto!

Dobrovoľná požiarna ochrana SR a Republiková komisia mládeže DPO SR vyhlásili v školskom roku 2021/2022 19. ročník celoslovenskej súťaže detí vo výtvarnom prejave na tému „Pomoc hasičov pri pandémii“. Na Sekretariát DPO SR bolo zaslaných spolu 296 výtvarných prác, ktoré zvíťazili v územných kolách. Do súťaže sa celkovo zapojilo 2 639 detí a to z 311 škôl, mimoškolských zariadení a DHZ. V okresnom kole boli úspešní žiaci: Jarko Danihel (VI.A) a Ninka Nerádová (VIII.A). V celoslovenskom kole v súťažnej kategórii pre 5. – 9. ročník zaznamenala víťazstvo žiačka 8. ročníka Ninka Nerádová!

Futbalový šampionát v malom futbale pod názvom Turnaj priateľstva 2022 priniesol reprezentantom našej školy úspech v podobe 2. miesta. Mužstvo v zložení Patrik Šarközy (VI.A), Boris Šimkovič (VI.B), Nikolas Baláž, Michael Marguš (obaja VII.A), Andrej Fejtl (VIII.A), Izmael Malík, Marek Malík, Patrik Pavol Marguš, Viliam TesárJiří Zvěřina (všetci IX.A) tak nadviazalo na úspechy svojich predchodcov!

Dňa 10.6. 2022 sa v Nitre uskutočnilo celoslovenské kolo súťaže v prednese anglickej poézie a prózy Jazykový kvet. Bratislavský kraj vo svojej kategórii 2.stupeň ZŠ (5.-9. ročník) reprezentoval žiak našej školy Nikolas Mikulka (V.A). Napriek tomu, že patril medzi najmladších účastníkov svojej kategórie, podal skvelý výkon a umiestnil sa na 4. mieste. Nikolas získal cenné skúsenosti a v budúcnosti bude určite veľkou konkurenciou pre ostatných súťažiacich. Gratulujeme a želáme veľa úspechov v ďalšom ročníku súťaže!